سفره عقد

پهن کردن سفره عقد آیین سنتی در ایران و بسیاری از کشورهای دیگر است که از دیرباز در جشن های عروسی رواج داشته است.جشن عقدی که در ساعات اولیه مراسم ازدواج برگزار می شود معمولا به صورت سوری است شایان ذکر است در تشریفات مجالس (آقای تشریفات) سفره عقد به عنوان هدیه در تمامی منوها آورده شده است.

اجرای انواع سفره های عقد عروس در مراسم عروسی و متنوع ترین و به روزترین طرح های سفره عقد که توسط کارشناسان مجرب طراحی و اجرا می شوند. بخشی از انواع مدل های سفره عقد می توان در پایین اشاره نمود  :

سفره عقد ساده

سادگی از جذابیت و زیبایی خاصی برخوردار است و سفره عقد ساده بسیار متناسب برای افرادی است که از در انتخاب های خود سعی بر سادگی دارند می باشد. بسیاری از عروس ها ترجیح می دهند از میانانواع مدل های سفره عقد ساده برای سفره عقد خود انتخاب نمایند. در چیدمان سفره عقد ساده سعی بر آن است که علاوه بر زیبایی و جذابیت از وسایل ساده و در دسترس ترکیبی جذاب درست کنند. چیدمان انواع سفره عقد از جمله خدمات تشریفات مجالس (آقای تشریفات) می باشد.

سفره عقد سنتی و ایرانی

چیدمان سفره عقد به روش سنتی از زمان های بسیار دوری در ایران مرسوم بوده است و از زیباترین چیدمان ها محسوب می شود که با بکارگیری خلاقیت های متفاوت به راحتی می توان انواع سفره عقد سنتی را چید. سفره عقد سنتی در عین سادگی جذابیت بسیار زیادی دارد که برای افرادی که طرفدار اصالت و سنت ایرانی هستند مناسب است. معمولا این مدل از سفره عقدها بر روی زمین چیده می شوند تا به سنت ایرانی بیشتر نزدیک باشند. . برای طراحی سنتی پارچه های ترمه یا قلم کار می توانند گزینه بسیار خوبی باشند. سفره عقد سنتی بسیار ساده بود و از وسایل های ساده استفاده می کردند و با سفره عقد امروزه زمین تا آسمان تفاوت هایی داشت. امروزه برای طراحی سفره عقد از کارشناسان مجرب و افرادی که در این زمینه تخصص دارند کمک می گیرند و اقدام به طراحی سفره ی عقد می کنند. این کارشناسان با توجه به فضایی که قرار است سفره عقد را بچینید می توانند برای شما گزینه های بسیاری را در طراحی سفره ارائه دهند و شما بسته به میل خود یکی را بپسندید. اما در زمان های گذشته این چنین نبوده و افراد با سلیقه خود یک سفره ساده ای را برای عقد تدارک می دیدند.

سفره عقد عربی

برخی از کشورها مانند کشورهای عربی، برای انتخاب سفره عقد خود اکثرا از سفره عقدهای ایرانی استفاده می کنند. بسیاری از هموطنان ایرانی مقیم در برخی کشورهای عربی هستند و در زمینه سفره عقد عربی نیز فعالیت دارند.

سفره عقد مدرن و لوکس

ایده های بسیار متفاوت و مختلفی را در طراحی سفره های عقد وجود دارد که یکی از این مدل ها سفره عقد به سبک مدرن می باشد. که جز گزینه هایی می باشد که بیشتر مورد انتخاب و پسند زوجین قرار می گیرد. مراسم سفره ی عقد در بیشتر شهر های کشور ایران رایج می باشد و برخی نیز این مراسم را برگزار نمی کنند و به جای آن براساس فرهنگ و آداب و رسومی که دارند مراسم های مختلفی را برگزار می کنند. این مراسم اولین مراسم برای زوجین می باشد که تصمیم گرفته اند با هم وصلت داشته باشند به همین دلیل سعی می کنند که این مراسم را به بهترین صورت انجام دهند و تحسین همه را برانگیزند. تا بعد از گذشت سال ها باز هم از سفره ی عقد آن ها حرف بزنند و تعریف های بسیاری کنند.